Invatare, comunicare, socializare
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Invatare, comunicare, socializare

Forumul de aplicatii pentru stiintele socio-umane, Colegiul National, , C. Negri" Galati
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Un alt test

In jos 
AutorMesaj
oana.georgiana
Curios
Curios
oana.georgiana


Mesaje : 44
Data de înscriere : 18/05/2010
Varsta : 29
Localizare : Galati

Un alt test Empty
MesajSubiect: Un alt test   Un alt test I_icon_minitimeLun Mai 31, 2010 6:52 pm

Like a Star @ heaven Inca un test de logica Question I love you

1 Fratele unui economist a murit, dar omul care a murit nu avea niciun frate. Cum e posibil?
Economistul era ... (1 cuvant)

2 Ce mananca cei morti, care daca ar fi mancat de cei vii, acestia din urma ar muri? (1 cuvant)

3 Noaptea vin fara sa le chemi sau sa le aduci, iar ziua dispar fara sa fie furate. (1 cuvant, plural, articulat)

4 Ce zboara cand se naste, se aseaza cand e in viata si curge cand e mort?
Ajutator: ... de ... (3 cuvinte, singular, nearticulat)

5 La ce intrebare nu poti raspunde?
Cum e sa fii ...? (1 cuvant)

6 Ce mananca absolut tot: pasari, fiare salbatice, copaci, flori, bucati de fier, munti de piatra, deserturi, presedinti, orase, tari, rauri, popoare, amintiri, etc.? (1 cuvant, articulat)

7 Ce intra in apa rosu si iese afara negru? (1 cuvant, articulat)

8 Trebuie sa nu il pierzi, altfel si cei din jurul tau il vor pierde. (1 cuvant, articulat)

9 Cate litere sunt in alphabet?
1. 31
2. 29
3. 28
4. 27
5. 8

10 Ma ascund in aer, ma ascund pretutindeni, sub patul tau, in dulapul tau, in apa pe care o bei, in focul care arde. Ce sunt? (1 cuvant, nearticulat)

11 Am patru picioare, dar nu merg niciodata. Pot fi acoperita cu flori, dar nu am pamant. Tin mancarea de trei ori pe zi si totusi nu mananc. Ce sunt? (1 cuvant)

12 Daca-mi spui numele, din acel moment incetez sa mai exist. (1 cuvant, articulat)

13 Ce merge in patru picioare dimineata, doua picioare ziua si trei picioare seara? (1 cuvant, articulat)

14 Un barbat a trebuit sa mearga pentru o ora prin ploaie, fara umbrela si fara altceva pe cap. Cu toate astea, parul lui nu s-a udat.
Cum e posibil?
Este ... (1 cuvant, nearticulat)

15 Ce poti tine in mana ta stanga, dar nu si in mana ta dreapta? (3 cuvinte)

16 Desi sunt foarte aproape, niciodata nu am fost, intotdeauna voi fi, nimeni niciodata nu m-a vazut si nici nu ma va vedea vreodata si toata lumea isi pune speranta in mine. (1 cuvant)

17 Sfarsitul spatiului, sfarsitul timpului si inceputul si sfarsitul infinitului.

18 In aproape fiecare limba a pamantului, acest cuvant incepe cu litera m.
Sus In jos
 
Un alt test
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Invatare, comunicare, socializare :: Fan. Enjoy... with limits. I am teacher, this is :-) :: Jocuri, distractie-
Mergi direct la: